Kadetky a juniorky ukončily o víkendu letošní halovou sezónu

 

Družstvo kadetek, složené převážně z hráček žákovského věku, mělo jako nováček ligy kadetek vstup do soutěže nelehký. Základní skupina (družstva Slavia Hradec Králové, TU Liberec, Tatran Střešovice, TJ Kralupy, Demlova Jihlava,SK Náchod) se v konečné konfrontaci ukázala jako velmi silná a i přes postupně se zlepšující výkony , nezískaly náchodské hráčky v základní skupině ani bod. Nabyté zkušenosti, zlepšující se tréninková morálka a návrat zraněných hráček se ale kladně projevily v nadstavbové části. Navíc se ukázalo, že jihočeská skupina byla výkonnostně o hodně slabší než ta základní. Ve druhé části soutěže volejbalistky postupně zdolaly týmy Českých Budějovic, Třebína a Tábora a v této části odešly poraženy pouze 3x. V sobotu si v přímém souboji s družstvem Tábora zajistily ligovou příslušnost bez nutnosti odehrát baráž i pro příští ročník.

 

Kádr družstva tvořily zkušené opory Pavla Čížková a Aneta Thérová, dále kadetky Tereza Stehlíková a Míša Plšková. Další hráčky jsou ještě stále věkem žákyně: k velmi dobrým výkonům se během soutěže rozehrála nahrávačka Nikola Vlachová, zkušenosti v lize získávaly Eliška Čapková, Anežka Hlavatá, Anna Hrachová, Kristýna Malíková, Petra Pergerová, Julie Prokopová, Romana Šimková, Adriana Švejdarová a Tereza Vlková.

 

Juniorky letos podstoupily svoji ligovou soutěž na úkor ligy kadetek a KP žen, ve kterém pravidelně nastupují v základním kádru a odehrály si celkem v pohodě KP juniorek. O to víc mrzí dvě porážky v přímém souboji o první místo se Slavií Hradec Králové na domácí palubovce. Všechna ostatní utkání sehrály náchodské hráčky v tréninkovém tempu a postupně jasně porazily družstva TJ Sokol Třebechovice, Bílá Třemešná, Sokol Nechanice a TJ Nový Bydžov. Kvůli horšímu skóre o 2 sety oproti Slavii Hradec Králové se připravily o možnost účasti v kvalifikaci o ligu juniorek.

Kádr družstva tvořily kadetky a juniorky: Pavla Čížková, Tereza Kaválková, Nikola Kořínková, Šárka Osobová,Michaela Plšková, Kateřina Stehlíková, Tereza Stehlíková, Aneta Thérová a Radka Vaněčková.